O BOCHOŘSKOU SOVU

„Bochořská sova“ již PO OSUMNÁCTÉ

Když koncem roku 2001 zazněl na členské schůzi našeho sboru nápad uspořádat noční soutěž v požárním útoku mladých hasičů, jistě nikdo netušil do jakých rozměrů se tato, v okrese ojedinělá akce rozroste.

Začátky byly těžké. Nikdo z nás neměl s pořádáním soutěže tohoto typu žádné zkušenosti a několik lidí nás od jejího pořádání dokonce odrazovalo. Nad všemi „těžkostmi“, ale zvítězila zapálenost a soudržnost dobré party členů SDH a po měsících příprav (shánění sponzorů, výrobě technického vybavení, diplomů, ojedinělých keramických medailí, sestavení doprovodného programu, sehnání mnoha „pomocníků“ do technických čet a stánků s občerstvením a mnoha dalších věcí) nastal den D. 18. května 2002 se na startu 1. ročníku soutěže „O bochořskou sovu“ sešlo v obou věkových kategoriích 39 družstev.

S každým novým ročníkem se v organizaci této soutěže stále něco vylepšuje a zdokonaluje. Začínali jsme na jedné dráze – již se běhá na dvou, doprovodné disko bývalo amatérské – máme profi DJ, ohňostroj býval jeden a „malý“ – děláme dva (zahajovací a závěrečný), přibyl táborák, narostl počet občerstvovacích stánků, osvětlení celého areálu je pestřejší a pro vzdálenější družstva je možnost přespání v místní sokolovně. I ocenění družstev se díky řadě sponzorů zdokonalilo. Už to nejsou jen poháry a diplomy pro prvních pět, jako na prvním ročníku. Figurku sovy na podstavci, účastnický diplom, originální keramickou medaili (každý ročník jiná) a nějaké „koko“ si odveze každé zúčastněné družstvo. Pro nejrychlejší proud, soutěžící družstvo z nejvzdálenější obce (města), 7.,13. a družstvo s nejhorším platným časem jsou navíc připraveny zvláštní ceny.

O oblíbenosti „sovy“ bezesporu hovoří i stále stoupající počet zúčastněných družstev nejen z Moravy. Za dosavadní dobu konání se na startu této akce vystřídaly v obou kategoriích stovky družstev, která reprezentovala více jak 100 obcí a měst z 15 okresů České republiky.

Pokud chcete i vy prožít atmosféru „sovy 2017“, nebo se jen podívat, jak „se cvičí“ v jiných SDH, určitě přijeďte v sobotu 23. září 2017 do Bochoře u Přerova (Olomoucký kraj).

Jiří Němec

( nemecbochor@seznam.cz )

kontaktní osoba Jiří Němec nemecbochor@seznam.cz , tel.  (tel. 724037242)