Oslavy 100 let založení SDH Bochoř

2. - 4. ČERVENCE 2010

V těchto dnech proběl, dlouho plánovaný, třídenní maraton oslav stého založení Sboru dobrovolných hasičů v Bochoři.

Program byl bohatý na celé tři dny.

Vše začalo v pátek Hasičskou diskotékou v prezenci DJ V. Mádra.

Následující den Proběhl v duchu hasičského sportu, konal se tradiční Povodňový pohár starosty obce (zařazen do PpmM) v požárním útoku. V dopoledních hodinách soutěžili mladí hasiči a odpoledne byl na programu závod mužů a žen.

Poslední třetí den byl ve znamení hasičstva. Vše začalo slavnostní schůzí členů SDH a hostů, na které bylo předáno spoustu ocenění. Následně v přilehlém areálu bylo k vidění spoustu hasičské techniky jak techniky mobilní (CAS, AŽ, AP, TA, DA, koňská stříkačka...) tak techniky přenosné, převozní ( PS3, PS 8, PS 12, PS18, přetlakové a podtlakové ventilace,...) Proběhla taktéž ukázka vyproštění zraněné osoby z vraku auta, následná likvidace požáru tohoto vozidla a ukázka slanění z automobilového žebříku v podání kluků z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje územního odboru Přerov stanice Přerov. Následně byla vyrobena pěna pro zábavu nejen dětí ale i dospělých. Po celou tuto neděli si mohli návštěvníci vyzkoušet lezení po provazovém žebříku a následné spuštění za pomoci lezecké techniky. v Odpoledních hodinách hrála k tanci i poslechu dechová kapela Věrovanka.

Po celé tři dny v místní sokolovně provázela tuto akci výstava hasičských cenností. Tímto opětovně děkujeme manželům Kolčavovým za jejich ochotu a zprostředkování této hasičské výstavy!

Celým maratonem provázelo bohaté občerstvení!

Tyto oslavy nebyly jen oslavami hasičstva jako takového ale také poděkováním všem lidem, kteří se po celých 100let podíleli na rozvoji Sboru dobrovolných hasičů v obci Bochoř!!